Zemin kaplama uygulamalarında epoksinin tercih edilme sebeplerinin belki de en önemlisi epoksinin bugün itibari ile evrildiği gelişmiş estetik karakteridir.

Epoksinin, zemin kaplama uygulaması yapılan alanları güzelleştirmesinin yanı sıra, dayanıklı olması da tercih edilmesine sebep olmaktadır.

Hem kimyasal ve fiziksel dirence sahip olan, hem de estetik görünümlü bir  epoksi zemin kaplamanın kalınlığı müşteri isteğine göre şekillendirilebiliyor. Nihai görünüşün ipeksi mat veya parlak olması da üzerine uygulanabilen su bazlı poliüretan şeffaf son kat ile sağlanabiliyor. Flekli, damla efektli veya düz bitişli olan ve tüm RAL renklerinde üretilip,  uygulanabildiği için bir çok alanda dekoratif olgusu öne çıkan epoksi, kolay silinebilme özelliği ile de öne çıkabiliyor.

Uzun yılların kullanımına dayanabilen, yüksek performanslı, pürüzsüz ve ağır yüklere dayanıklı bir yüzey sağlamak için birçok endüstriyel ve ticari alanlarda epoksi zemin kullanılır.

Epoksi zemin kaplamaları, uygulandığı alanları eksiz ve şık alanlara dönüştürür ve zarif bir görünüm sağlar. Parlak yüzey, sahip olduğunuz her türlü dekoratif aydınlatmayı tamamlar. Işık epoksiden yansıyıp ortama yayıldığında, alan farklı bir boyut kazanır.

Epoksi zemin sistemleri ayrıca zeminde oluşmuş olan geçmiş  kusurları da kapatır. Uygulanacak alanı doğru tonlarda donatmak , epoksi esaslı zemin kaplamanın sağladığı tasarım ve renk seçenekleri ile mümkün olabilmektedir.