Fonksiyonel ve kullanacağınız amaca uygun bir zemin, yiyecek ve içecek tesislerinde güvenli ve hijyenik bir üretim ortamı için kritik öneme sahiptir. Zeminin hijyenik, kaymaz, kolay temizlenebilir ve dayanıklı olması, çalışmak için güvenli bir ortam sağlar. Doğru zemini seçmek her tür çalışma ortamı için önemlidir. Yiyecek içeceklerin işlendiği ortamların güven ve hijyen konularında tatmin edici zemin kaplamasına sahip olması gerekir.

Zeminlerin başarısız olmasının birkaç nedeni vardır. Bunlardan biri, alt tabakanın kötü tasarımı ve yapımı ile ilgilidir, diğeri ise zemin kaplamasının planlanan kullanım için uygun olmaması, üçüncüsü ise kötü uygulanmış bir kurulum ve zayıf detaylandırmadır.

İronik görünebilir, ancak çoğu zaman en çok başarısız olan en pahalı zeminlerdir. Ve zeminler başarısız olduğunda, bu küçük bir mesele değildir. Bir zemini yenilemek ve onarmak, aksama süresi anlamına gelir ve bu da gelir kaybı anlamına gelir. Ortalama olarak, onarımın boyutuna ve karmaşıklığına bağlı olarak, bir zeminin tipik bir şekilde yenilenmesi için en az bir haftaya güvenin.

Reçine zeminlerin önemli bir özelliği de sürekli olmalarıdır. Ve iyi bir alt tabaka tasarımıyla, tüm zemin alanı kusursuz hale getirilebilir, bu da hijyeni büyük ölçüde artırır. Derzlerin en aza indirilmesi, zeminin dayanıklılığını ve ömrünü artırırken hijyenik sorunları daha da azaltır.